Добредојдовте на форумот на HIPNOTIC TEAM

CW SERVER:
77.105.36.100:27039
Добредојдовте на форумот на HIPNOTIC TEAM

CW SERVER:
77.105.36.100:27039
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Нема повеќе ESCW

Go down 
4 posters
АвторПорака
oxley
Admin
Admin
oxleyНема повеќе ESCW Empty
ПишувањеПредмет: Нема повеќе ESCW   Нема повеќе ESCW I_icon_minitimeСаб Апр 11, 2009 10:10 am

Нема повеќе ESCW 9tr-escw


Games-Services објавија дека сите операции се прекинати во неделата, 5 ти Април 2009 со што ни потенцираат дека Electronic Sports World Cup е последната жртва на глобалната рецесија.

Fnatic.com објави дека минатиот месец ESCW реши да го одложи Grand Final се до доцните етапи (фази) на 2009 година бидејќи постои недостаток на финанскиски средства како и немањето интерес кај спонзорите да го поддржат настанот.Како и да е, последниот пресврт во оваа приказна штотуку се случи и ESCW нема повеќе да функционира поради банкротот на француската организација Games-Services, марионетата на недопирливиот Electronic Sports World Cup.,,Games-Services SA ги прекинува сите активности. Тоа е ликвидација која што е изговорена од страна на комерцијалниот суд во Париз на 30 Март 2009 година” пишува во статија објавена на официјалната страна на Games-Services.,, Како последица, сите вработени и менаџери се заменети од нивните должности и и откачени на 2 Април, според пресудата. “
ESCW беше креиран во 2003 година и секоја година од тогаш доминантни и јаки играчи од целиот свет доаѓаа во Париз, Франција за да се натпреваруваат во игрите како Counter-Strike 1.6 или WarCraft III за да добијат награди кои што беа високи дури и до 200 000 $ .


Во 2008, како и да е, ESCW ги претставија ,,Masters” сериите кои што беа чувани во Париз, Франција додека се играа Grand Finals во Сан Хозе, Калифорнија, Соединетите Држави, каде што тимовите и играчите имаа шанса да се квалификуваат за Grand Final подоцна истата година.

Покрај ова соопштение, ESCW Asia Masters, од 2 до 5 ти Мај 2009 година, ќе продолжи да работи нормално се додека е финансирано од Корејски спонзори.
Вратете се на почетокот Go down
dillYY*
Admin
Admin
dillYY*Нема повеќе ESCW Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нема повеќе ESCW   Нема повеќе ESCW I_icon_minitimeСаб Апр 11, 2009 11:35 am

lele a nie mislefme da ojme na ESCW :S:S jbg :)xDD
Вратете се на почетокот Go down
Muerte
Спамер
Спамер
MuerteНема повеќе ESCW Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нема повеќе ESCW   Нема повеќе ESCW I_icon_minitimeСаб Апр 11, 2009 7:44 pm

mnogu mislis bom
Вратете се на почетокот Go down
eXideR-
n00b
n00b
Нема повеќе ESCW Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нема повеќе ESCW   Нема повеќе ESCW I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 4:32 pm

abe vidite prasajte kolku pari im trebet da im dam tamu :$
Вратете се на почетокот Go down
dillYY*
Admin
Admin
dillYY*Нема повеќе ESCW Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нема повеќе ESCW   Нема повеќе ESCW I_icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 4:33 pm

hahhhhaah malce be Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Нема повеќе ESCW Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нема повеќе ESCW   Нема повеќе ESCW I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Нема повеќе ESCW
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: General Info. :: News !!!-
Отиди до: