Добредојдовте на форумот на HIPNOTIC TEAM

CW SERVER:
77.105.36.100:27039 
HomeCalendarПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез

Share
 

  fnatic - EM3 шампиони

Go down 
АвторПорака
oxley
Admin
Admin
oxley


 fnatic - EM3 шампиони Empty
ПишувањеПредмет:  fnatic - EM3 шампиони    fnatic - EM3 шампиони I_icon_minitimeПет Мар 20, 2009 3:30 pm

Големото финале на Extreme Masters III се одигра во меч во кој на mYm му требаа победи на 2 мапи против fnatic за да го освојат шампионатот, додека на fnatic им требаше победа на една мапа. fnatic доминираa против mYm на de_nuke и го освоија првото место. И покрај добрата одигранa партија на fnatic како терори каде што победија со 13-2 многумина мислеа дека mYm веќе немаат шанси, додека во 2-то полувреме mYm успева да дојде до резултат од 14-13, меѓутоа fnatic се соземаат и успеваат да земат уште 2 партии и да победат со резултат од 16-13.


Еве ги и пласираните места и наградите на завршениот Extreme Masters III Светско Финале:1st fnatic ($50,000)
2nd MeetYourMakers ($25,000)
3rd mTw ($15,000)
4th SK-Gaming ($10,000)
5th-6th Team ALTERNATE ($5,000)
5th-6th WeMade Fox ($5,000)

7th-8th Gravitas Gaming ($3,000)
7th-8th Crack Clan ($3,000)
9th-10th AndThenSome ($2,500)
9th-10th Team EG ($2,500)

11th-12th mibr ($2,000)
11th-12th x3o ($2,000)


http://www.hltv.org/?pageid=154&galleryid=1667&pictureid=8101
Вратете се на почетокот Go down
dillYY*
Admin
Admin
dillYY*


 fnatic - EM3 шампиони Empty
ПишувањеПредмет: Re:  fnatic - EM3 шампиони    fnatic - EM3 шампиони I_icon_minitimeПет Мар 20, 2009 5:10 pm

fnatic the best Smile
Вратете се на почетокот Go down
Muerte
Спамер
Спамер
Muerte


 fnatic - EM3 шампиони Empty
ПишувањеПредмет: Re:  fnatic - EM3 шампиони    fnatic - EM3 шампиони I_icon_minitimeПет Мар 20, 2009 7:21 pm

dobra para padnalo :xDD:
Вратете се на почетокот Go down
oxley
Admin
Admin
oxley


 fnatic - EM3 шампиони Empty
ПишувањеПредмет: Re:  fnatic - EM3 шампиони    fnatic - EM3 шампиони I_icon_minitimeСре Апр 22, 2009 3:40 pm

dillYY* напиша:
fnatic the best Smile

 fnatic - EM3 шампиони Rjp-csssss
 fnatic - EM3 шампиони Rjp-csssss
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
 fnatic - EM3 шампиони Empty
ПишувањеПредмет: Re:  fnatic - EM3 шампиони    fnatic - EM3 шампиони I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
 fnatic - EM3 шампиони
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: General Info. :: Светски турнири-
Отиди до: